Skicuk - univerzální gumový pásek nejen do hor

Skicuk - univerzální gumový pásek nejen do hor

Doba čtení 3 minuty

Kromě kolekce lyžařských polarizačních brýlí můžete na našem e-shopu najít také skuciky. Ano, řeč je o té zelené a oranžové gumičce se spoustou dírek, na kterou se nás hromada lidí ptá, k čemu se vlastně používá. Přitom otázka by měla znít spíše obráceně: je něco, na co se skicuk použít nedá? 

Skicuk, gumicuk, pásek na lyže, gumový řemínek nebo chcete-li spínací pásek je opravdu univerzální pomocník, který má sto a jedno využití. Skicuk je vyroben z hliníkové přezky a pružné gumy, je tedy vysoce pevný, stabilní, pružný a lehký na to, abyste ho měli pořád s sebou. Náš skicuk je dostatečně dlouhý na to, abychom ho mohli nazývat univerzálním a díky spoustě dírek jednoduše nastavíte velikost, jakou potřebujete. Díky pružné gumě je manipulace s ním opravdu jednoduchá, rychlá a s připevněním čehokoliv k čemukoliv nebudou mít problém ani jemné ručky žen a dětí. Jednoduchým zatáhnutím od přezky dotáhnete skicuk na požadovanou délku, rychleji než pásek u kalhot. Protože pravděpodobně i Vy, stejně jako my, patříte do skupiny milovníků zimních sportů, začneme tím, co Vás asi nejvíce zajímá. Jak využít skicuk v zimě na horách?

Gnarly Owl skicuk pásek na lyže Japonsko

Asi nikoho nepřekvapí, že skicukem lze k sobě stáhnout lyže a odstranit tak problémy s jejich přenášením. K pevnému spojení páru lyží včetně hůlek Vám postačí jeden tento zázračný pásek. Během vteřiny připevníte lyže k batohu a můžete s volnýma rukama vyrazit do střediska nebo mimo něj. Ne jeden skialpinista či splitboardista ví, jak dokážou potrápit nelepící pásy. Jejich upevnění duct tapou je sice ve vyšších teplotách také účinné, ale s gumovým páskem neriskujete vytrhané tulení chlupy a nefunkčnost lepidla v nízkých teplotách. Na své si přijdou i prknaři, kterým skicuk ulehčí případné trable s rozbitým vázáním. Prasklá přezka na lyžáku, nelepící pásy, rozbité vázání, upevnění lyží na střechu auta či na kolo pro fajnšmekry? Není nic, s čím by si skicuk neporadil a Vy si tak budete moct nerušeně užívat hor.  

Gnarly Owl skicuk univerzální gumicuk pásek na lyže Sabar Krivan

Skicuk je také neodmyslitelným zachráncem v terénu. Ačkoliv si to neradi připouštíme, zranění se horám nevyhýbá. Když se něco přihodí ve středisku, většinou není problém vyhledat rychlou pomoc. Co když se ale s bandou kámošů vydáte do terénu a musíte se spoléhat jeden na druhého? Zlomeniny či jiná zranění se tady stávají opravdovým problémem. Buďte připraveni vyrobit si záchranné saně s pomocí skicuků. O tom, jak vyrobit záchranné saně jen za pomocí skicuků a s tím co na tůru běžně nosíte, bude náš příští článek, tak nezapomeňte sledovat facebookový profil Gnarly Owl

Gnarly Owl jak sestavit záchranné saně skicuk

A co dělat v létě, když po sněhu není na horách ani památka? Ještě jste nepropadli kouzlu bikepackingu? Pokud chcete objevovat krásy přírody ze sedla kola, zkuste bikepacking, cestování na kole nalehko pouze se základní výbavou na přespání. Zapomeňte na neohrabané nosiče a neforemné brašny. Zkuste vše potřebné připevnit k rámům kola, pod sedlo či na řidítka. A jak? No přece jednoduše našim skicukem, který je dostatečně dlouhý na to, aby obepnul nafukovací karimatku i letní péřový spacák. O hmotnostním rozdílu mezi brašnami a lehoučkým gumovým páskem snad ani není potřeba mluvit. S použitím skicuku celý proces balení kola neskutečně urychlíte a o to víc si pak budete užívat jízdy nalehko, večerního táboření a nocování pod hvězdami. 

Gnarly Owl skicuk ultralight bikepacking jak se sbalit

Pokud Vás táboření spojené s cyklistikou neoslovuje, ale přesto na kole rádi jezdíte, gumový pásek snadno využijete i pro upevnění kol na střechu auta. Na své využití skicuku si kromě cyklistů přijdou zajisté i vodáci, turisté, rybáři, motorkáři, cestovatelé, zkrátka každý. Protože kdo je připraven, není překvapen.

Upevnění lyží na kolo pomocí skicuků Gnarly Owl

V dnešní době po celém světě frčí ultralight a minimalismus, který nás zbavuje nepotřebných věcí. Na co mít tedy pásky na suchý zip na každý pár lyží a běžek, jednorázové stahovací pásky, nosiče na kolo a do terénu s sebou tahat duct tape, gumicuk a lanko, když všechno tohle s přehledem nahradí jedna věc? Skicuk - náš věrný pomocník nejen do hor, který nikdy nepraskne a nenechá Vás ve štychu :)

Zpět na blog

Napište komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.